Diş estetiği hakkında bilmeniz gerekenler

0

dis-estetigiÇoğu insan dişlerinin kıymetini bilmez. Ancak ağrıdığında veya işlevi azaldığında ne kadar önemli olduğunun farkına varılır. Diş, sağlığının yanında yüz estetiği içinde son derece önemlidir. Ne kadar yakışıklı olursanız olun, karizmanız ne kadar yerinde olursa olsun sağlıksız ve bakımsız dişler size puan kaybettirir. Herkesin doğuştan gelen bir diş yapısı vardır. Kimisi bu konuda oldukça şanslıdır. İnci gibi denilen dişlere sahiptir ve kolay birkaç bakımla onları muhafaza etmeyi başarır. Ama bu durum herkes için geçerli değil. Kimisi de onlara çok iyi bakmasına rağmen sarı ve hoş görünmeyen dişlere sahiptir. Bu durumda tek çözüm diş estetiği. Son dönemlerde oldukça gelişen bu konu ülkemizde hayli ucuz ve başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Siz de şansız olan o kesimdenseniz veya dişleriniz çok güzel olsa dahi onları korumak zorunda olduğunuzun bilincindeyseniz işte diş estetiği hakkında bilmeniz gerekenler;

  • Öncelikle bilmeniz gereken diş estetiği ancak ve ancak diş sağlığı ile gelir. Yani sağlıklı dişler zaten her zaman estetik açıdan da güzel olur. Bunun için öncelikle detaylı bir diş taraması yaptırmak, çürük ve şekil bozuklukları gibi sorunlar varsa bunların tedavisini yaptırmak gerekir. Diş tedavileri zaman alır ve işe buradan başlamak hem sağlığınız hem de güzelliğiniz açısından gereklidir.
  • Diş estetiğinde birlikte yol alacağınız hekiminizi iyi seçmelisiniz. Her estetik çalışmasında olduğu gibi diş estetiğinde de hekiminizle tam olarak ne istediğinizi detaylı bir şekilde paylaşmalısınız. Sizin istediklerinizle hekimin yapabilecekleri aynı şeyler olmalı. Aksi halde tedavi sonunda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.
  • Diş estetiği yaptırmak için en ideal yaş 35 ve sonrasıdır. 35 yaşından sonra dişler kendisini yenilemez. Bu nedenle yapılacak olan estetik çalışmaların tam zamanıdır.
  • Diş estetiğinde hijyen çok önemlidir. uygulamaları yaptıracağınız klinikler veya hastaneler hijyen konusunda yeterli düzeyde olmalıdır. Aksi durumda hiç ummadığınız sorunlar yaratabilir.
  • Estetik aşaması kadar sonrasında dişlerinize yapacağınız bakımlarda son derece önemlidir. Estetik yaptırmakla sorunun bitmediğini, eğer dişlerinizi korumazsanız ve hekimin öngördüğü şekilde bakım yapmasanız yaptırdığınız estetiğin hiçbir öneminin kalmayacağını bilmelisiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER