Bakımlı olarak dikkat çekmeyi seven erkeklere 6 öneri

0

 

Her erkek bakımlı olmayı sever ve ister. Ancak sadece istemekle bitmez çünkü bu kolay bir iş değildir. Erkekleri birbirinden ayıran bu özellik sayesinde rakipleriniz arasında parmakla gösterilebilir ve farklı olabilirsiniz.

bakımlı

Peki, fark yaratabilmek için neler yapmalısınız? Bakımlı olmayı seviyorsanız ve bu konuda kararlı iseniz öncelikle nasıl bakımlı olunacağını bilmeniz ve bildiklerinizi düzenli olarak uygulamanız gerekir.

İşte, bakımlı olarak dikkat çekmeyi seven erkeklere 6 öneri:

  1. Teknolojiyi takip edin: Bakımlı olabilmeniz ve iyi görünebilmeniz için tıraşınız çok önemli. Sürekli tıraş oluyorsanız yüzünüzde kesikler oluşabilir ve tahriş olan cildiniz sizi bakımsız gösterebilir. Bunlardan kurtulabilmeniz için teknoloji yanınızda. Sürekli yenilenen ve gelişen teknolojik tıraş makineleri imdadınıza yetişiyor. Teknolojiyi takip edin ve sürekli makinelerinizi yenileyin.
  2. Tıraş sonrası bakımınıza önem verin: Her türlü tıraş cildinizin kurumasına neden olur. Tıraş esnasında kıl dönmelerine sıklıkla rastlanır. Tüm bu olumsuzluklar bakımsız görünmenize neden olur. Bunların önüne geçebilmek için her tıraş sonrasında cildinize bakım uygulamalısınız.
  3. Bölgesel yağlanmalardan kurtulun: Erkeklerin en büyük sorunlarından biri şüphesiz ki bölgesel yağlanmalar. Özellikle karın bölgesinde oluşan yağlanmalar fit ve dinamik görüntüden uzaklaşmanıza neden olur. Hem sağlığı açısından hem de görüntü olarak erkekler her daim formda olmalıdır. Bunun için bölgesel yağlanmalarınız varsa bunlardan bir an önce kurtulun.
  4. Kişisel temizliğinize önem verin: Bakımlı olmayı başarmanın yolu temiz olmaktan geçer. Temiz olmaktan kastımız ise dişlerinizden ayaklarınıza komple vücut temizliğiniz demektir. Unutmayın kalite ayrıntılarda gizlidir. Sadece giysilerinizin temiz olması bakımlı olabilmeniz için yeterli değildir.
  5. Gözaltı morluklarına kremlerle son verin: Uzun, yorucu ve stres dolu saatler mi yaşıyorsunuz? Uzun gece mesaileri sizi yoruyor mu? Bu yorgunluğu en iyi gözleriniz yansıtır. Gün içerisinde gözaltlarınız morarmış bir şekilde dolaşmak ise sizi bakımsız gösterecektir. Ve önemli bir ayrıntı daha, erkeklerin yaşlandığı göz çevrelerinden belli olur. Bunların önüne geçebilmek için gözaltı kremleri ile sürekli bakım yapmalısınız.
  6. Her gün en az 25 dakika spor yapın: Yoğun bir iş temponuz olabilir. Spor yapabilecek hiç zaman bulamayabilirsiniz. Ancak bunları bahane olmaktan çıkarın. Zinde kalabilmeniz ve bakımlı görünebilmeniz için her gün en az 25 dakikanızı kendinize ayırın ve spor yapın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER