Cinsel isteği ve performansı arttıran 10 besin

0

Cinsel istek ve performans erkeklerin kendilerini iyi hissetmesini ve özgüven dolu olmasını sağlayan bir durumdur. Cinsel performans ne kadar iyi olursa, erkek kendini o kadar güçlü hisseder.

Birlikte olduğu kadına karşı elinde olmadan göstereceği isteksizlik ve zayıflık depresyona dahi neden olabilir. Bu durumun birçok nedeni vardır. Günlük yaşam stresi ve yanlış beslenme cinsel istek ve performansın azalmasının en önemli nedenlerindendir. Stresi azaltmak elinizdedir. Bunun yanında cinsel istek ve performansı arttıran besinleri tercih ettiğinizde de bu korkulardan uzaklaşabilirsiniz. Siz de isteksizlik ve performans kaybı yaşıyorsanız ve en doğal yöntem olan besinlerle bunu telafi etmek istiyorsanız ancak neyi nasıl tüketeceğinizi bilemiyorsanız doğru yerdesiniz.

İşte, size cinsel isteği ve performansı arttıran 10 besin.

  1. Bal: Çok eskilerden beri cinsel gücü arttırdığı bilinen bir besindir. Özellikle erkeklerin spermlerini kuvvetlendirmek için kullanılır.erkeklerde-cinsel-performansi-arttirma (4)
  2. Antep fıstığı: Bu besin içerisinde bol miktarda protein ve E vitamini bulunur. Bu sebepten dolayı düzenli olarak yeterli miktarda tüketilmesi cinsel arzunun uyarılmasını sağlar.
  3. Acı biber: Hep tatlı yiyeceklerin cinsel gücü arttırdığı düşünülür. Ancak acı kırmızı ve yeşil biberlerin afrodizyak etkisi oldukça yüksektir.
  4. Çikolata: Belki de en çok bilinen afrodizyak etkiye sahip besinlerden birisi de çikolatadır. İçerisinde bulunan seratonin ve fenetilamin sayesinde bu etkiyi gösterir. erkeklerde-cinsel-performansi-arttirma (1)
  5. Fındık: Reklamlara dahi konu olan fındıkların afrodizyak etkisi göz ardı edilemez. Bol miktarda E vitamini içeren fındığın bedensel ve zihinsel yorgunlukları gideriyor olması cinsel isteği ve performansı arttırmak anlamında destek sağlıyor.
  6. Vanilya: Sahip olduğu muhteşem kokusunun yanında bedeni ve sinirleri güçlendirme özelliğine sahiptir. Böylelikle cinsel gücü arttırır.
  7. İncir: İçerisinde bol miktarda E ve B vitamini bulunan incir en güçlü afrodizyaklardandır. Cinsel isteği ve performansı arttırmak için yenebilecek bu besin erkeklerin aynı zamanda cinsel yaşamına da renk katabilir.
  8. Çilek: Hem lezzetli hem de seksi bir meyve olmasının yanı sıra çok iyi bir afrodizyak. Seksi birçok fantezinin içerisinde yer alabilen çilek neredeyse her derde deva.
  9. Muz: Bu besin içerisinde bromelain isimli bir enzim vardır. Ve bu enzim direkt olarak cinsel gücü ve libidoyu yükseltir. Seks esnasında enerjinizi arttırır ve performans kazanmanızı sağlar.erkeklerde-cinsel-performansi-arttirma (3)
  10. Havyar: Çok uzun yıllardır afrodizyak olarak kullanılır. İçerisinde bulunan çinko sayesinde erkeklik hormonlarının yapımını ve sperm kalitesini arttırır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER