Cep telefonu kullanımı hakkında doğru bilinen 5 yanlış

0

cep-telefonu
Gün boyu elimizden düşürmediğimiz cep telefonları hayatımızın bir parçası haline geldi. Artık her işimizi cep telefonundan halleder olduk. Peki onları ne kadar doğru kullanıyoruz?

İşte cep telefonu hakkında doğru bilinen 5 yanlış:

1. Yanlış: Orijinal olmayan şarj cihazları bataryaya zarar verebilir.
Doğrusu: Güvenilir ve kalitesi onaylanmış firmaların ürettiği şarj cihazları orijinal olmasa bile telefonunuzun bozulmasına sebep olmaz. Ancak bu tip cihazlardan orijinal şarj aleti kadar iyi bir performans beklemeyin.

2. Yanlış: Telefonu geceden sabaha kadar şarjda bırakmak ömrünü azaltır.
Doğrusu: Akıllı telefonlar %100 dolunca şarj olmayı bırakır. Yani pil tamamen dolduğunda şarjla pilin ilişkisi kesilir. Tabi telefonu her gece şarjda bırakmanızı da önermiyoruz. Zorunda kaldığınız, şarjınızın az olduğu durumda geceden takarak sabaha kullanıma hazır olmasını sağlayın. Unutmayın, telefonunuzun pili, telefon şarjı %40 ve %80 arasındayken daha fazla dayanır. şarj

3. Yanlış: Telefon şarj olurken kullanılmaz!
Doğrusu: Taklit bir şarj cihazı değilse, şarj halinde olan telefonunuzu kullanmamanız için hiçbir neden yok. Aslında bu doğru bilinen yanlışın değişik bir hikayesi var. 2013 Haziran’da Çinli Ma Ailun adında bir uçuş hostesi, şarj halinde olan telefonuyla konuşurken cihaz aniden kulağında patlayıvermiş. Olayın akabinde taklit bir şarj cihazı kullandığı anlaşılmış. Telefon markanızın onayladığı bir şarj cihazı kullanıyorsanız, kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

4. Yanlış: Arada bir telefonu kapatmaya hiç gerek yok!
Doğrusu: Telefonunuz bir makineden ibaret olsa da, onunda arada bir dinlenmeye ihtiyacı var. Apple’dan bir uzmanın tavsiyesine göre, arada bir belirli süreliğine telefonu kapalı tutmakta fayda var. Özellikle haftada bir geceleri kapatarak pil ömrünü uzatabilirsiniz. Android cihazlarda da telefonu haftada en az bir kere kapalı tutmak pil ömrüne yarıyor.

5. Yanlış: Tamamen bitene kadar telefon şarj edilmez.
Doğrusu: Telefonu şarjı sıfıra dayanınca 3-4 saat şarja takmak yerine her gün ara ara şarj edin. Samsung ve Apple cihazlarında kullanılan Lityum-ion piller belli bir şarj seviyesindeyken daha verimli çalışırlar. Bu nedenle şarj etmek için pilinizin bitmesini beklemek gibi bir hataya düşmeyin. Her pilin belli bir şarj edebilme sayısı bulunuyor. Pil tamamen bittiği zamanlar sayaçtan bir sayı daha eksiliyor.

Cep telefonlarında bunlara benzer, yanlış kullanıma bağlı bozulmalara sıkça rastlıyoruz. Eğer yanlış kullanım, ses sorunu, sim kart problemi gibi nedenlerden dolayı cep telefonunuz bozulduysa, onu kolay, uygun ve güvenilir bir şekilde tamir ettirmek için Cepfix’e başvurabilirsiniz. Yenilikçi ve pratik cep telefonu tamiri şirketi olan Cepfix.com, bozulmuş, ekranı kırılmış, suya düşmüş kısacası arızalı telefonların çözüm noktası. Cep telefonu ekran tamiri ve benzeri birçok soruna çare bulan Cepfix ile oturduğunuz yerden telefonunuzu tamir ettirmenin keyfini yaşayın. Eğer telefonunuzun ekranı kırıldıysa, Cepfix’den ekran tamiri hakkında fiyat alarak Cep telefonu ekran fiyatları hakkında tahmini bir bilgi edinebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER