Bir kadınla tartışmamak için 5 ipucu

0

kavgaBir erkeğin bir kadınla tartışması sırasında çoğunlukla mağlup olarak tartışmadan ayrıldığını görebilirsiniz. Hatta çoğu zaman tartışmanın haklı olan tarafı iken haksız duruma düştüğünü görebilmek söz konusu olabiliyor. Bu yüzden bir kadınla tartışmak için 5 ipucu sayesinde tartışmaların sizin açınızdan daha rahat geçmesine olanak sağlayabilirsiniz.

  • “Sakin ol” demeyin: Bir kadının daha fazla sinirlenmemesini sağlamak istiyorsanız ve sakinleştirmek istiyorsanız ona “sakin ol” dememeniz çok önemlidir. Özellikle patlama yaşayan bir kadına bu sözü kullanmanız çok yanlış ve tehlikeli bir hale gelecektir. Bu söz bayanların daha fazla sinirlenmesine neden olacaktır
  • Cümlelere “ben” diyerek başlayın: “Bana değer vermiyorsun” demek yerine “Ben bana değer vermediğini hissediyorum” demeniz daha doğru olacaktır. Birincisi suçlama yüklü bir konuşma iken ikincisi kendinizi ifade etmenize olanak sağlayacağı için tartışmaların daha fazla büyümesine de engel olacaktır.
  • Arkadaşlarınızın önerilerinden bahsetmeyin: Arkadaşlarınız sizi korumaya çalıştığı için önerileri de taraflı olarak söylenmiş olacaktır. Kadın bu durumda ilişkinizde başkalarının söz söylemesi sebebi ile rahatsızlık duyacaktır. Bu sorunu yaşamamak için arkadaşlarınızın önerilerini sanki kendi önerinizmiş gibi söylemeniz daha doğru olacaktır.
  • Boş tehditlerden vazgeçin: Bir kadın tartışma esnasında tehdit edilmekten hiç haz etmez. Bir kadına ultimatom vermek için yapacağınız tehditler ters tepecektir. “Şunu yapmazsan ayrılırız” gibi bir tehditte bulunmanız kadının tepkisini çekebileceği gibi böyle bir blöf karşısında dediğinizi yapmadığı zaman ondan ayrılmanız gerekeceği için böyle bir tehdit çok yanlış olacaktır. Yaptığınız tehditlerin sonuçlarına katlanamayacaksanız hiç yapmamanız daha doğru olacaktır.
  • Gerektiğinde yalan söyleyin: Kız arkadaşınız ya da eşiniz sizin bir şeyden sakladığınızı fark ettiği zaman yalan söylemekten çekinmeyin. Yalan böyle durumlarda en çok ihtiyacınız olan konuların başında yer alıyor. Bu gibi durumlarda onu onaylamanız çoğu zaman sorun yaşamanıza neden olacaktır. Üstelik bu durum ileride de sorunlar yaşamanıza neden olacaksa yalan söylemeniz ve sonuna kadar inkar etmeniz faydanıza olacaktır. Bu sayede tartışmalardan her zaman mağlup olarak ayrılmanız söz konusu olmayacaktır. Hatta öyle yalanlar bulun ki onun suçlu duruma düşmesini sağlayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER