Bir jean ile 5 farklı stil

0

sokak-stiliErkekler giyim alternatifleri konusunda kadınlara nazaran oldukça kısıtlı imkanlara sahipler. Özellikle alt giyim konusunda kadınların etek, elbise vb tercih şanşları oldukça fazla olduğu halde erkeklerin pantolonlardan başka bir tercih şansları yok. İş yaşantısı içerisinde ve özel günlerde, ciddiyet arz eden durumlarda takım elbiseleri tercih eden erkekler, bu günlerin haricinde bulundukları ortama, sınırlı parçalarla tarzlarını yansıtmak durumundalar. Jean pantolonlar bu aşamalarda erkeklerin kurtarıcısı konumunda. Bir jean pantolonu birçok farklı şekilde kombinleyerek, her ortam için farklı stiller yaratabilmekteler. İşte bunlardan bazıları;

Sokak stilinin şüphesiz ki en ideal parçalarındandır jean pantolonlar. Üzerine giyilen tshirtler veya spor gömlekler ile özgürlüğün habercisi gibidirler. Rahatlığın her zaman ön planda tutulduğu erkek giyiminde sokak stilleri erkeklerin kendilerini her zaman en rahat hissettikleri seçimler olmuştur. Jean pantolonların altına kullandıkları loafer veya oxford tarzı ayakkabılarla bütünlüğü sağlayabilmektedirler.

klasikErkekler yine aynı jean ile klasik stil oluşturabilmektedir. Bu sefer jean üzerine klasik gömlekler giyebilirler. Veya bir tshirt ve hafif klasik bir ceket, jean ile oldukça hoş bir görüntü yaratabilmektedir. Buna uygun blücher veya monk strap model bir ayakkabı ile hoş görüntü tamamlanmış olmaktadır.

marjinalAynı jean ile marjinal stil yaratmak mümkündür. Bu tamamen erkeklerin zevkine ve becerilerine bağlıdır. Marjinal olmak farklı olmak demektir. Sabit bir jean modeli ile de marjinal olunabilir. Bunun için kullanılan diğer parçaları ve aksesuarları farklılaştırmak gerekmektedir ki bu da tamamen bu stili seçen kişilerin farklılığına bağlıdır.

Bu jean ile aristokrat stil yaratılabilir. Aristokrat stil adından da anlaşılacağı gibi ciddi parçalardan oluşan ve her bir parçanın özel bir markanın kreasyonundan seçildiği bir stildir. Jean kullanımı kesinlikle ciddi bir görünüm sergilenmesine engel değildir. Burada önemli olan kullanılan diğer parçaların ciddiyet taşıması olacaktır. bu şekilde kombinlendiğinde, kullanılan jean de o ciddi havanın bir parçası olacaktır.

Yine aynı jean ile tikky stili yaratılabilir. Bu stil oldukç göz alıcı bir stildir. Modayı takip eden ve son sezonda moda olan, marka parçaların birleşiminden oluşmaktadır. Dikkat çekici kıyafetlerin yanında tikky stilinde özellikle dikkat çekici, pahalı ve markalı aksesuarlar ön plandadır. Jean ve üzerine sezonun modası bir tshirt, bir deri ceket ve şık bir saat ayakkabı kombini ile tikky stil yaratılmaktadır.

Görüldüğü üzere giyilen jean sabit kalmak koşulu ile diğer parçalar, ayakkabılar ve aksesuarlarda yaratılan farklılıklar 5 farklı stil yaratabilmek için yeterlidir.        

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER