Bileğinizdeki akıllı cihazlar

0

Sonunda beklenen oldu. Akıllı telefonlar yerlerini bir bir akıllı saatlere bırakıyor. Kolunuza taktığınız saatiniz ile telefonunuzun yapabileceği her türlü işi yapmanız artık mümkün.son_moda_akilli_saatler

Yaşamı kolaylaştırmak adına atılan en büyük teknoloji adımlarından biri olan akıllı saatler şu an için sadece dünya devi birkaç firma tarafından üretiliyor. Giyilebilir teknoloji adı altında üretimi başlayan bu çalışmaların ilk adım olacağı sinyalleri de böylelikle veriliyor. Akıllı telefon çılgınlığından sonra akıllı saatlere olan ilgi merakla bekleniyor. İçerisinde bilgisayar işletim sistemi bulunan ve telefon olarak kullanılan bu minik cihazlar gerçekten bir teknoloji harikası olarak karşımıza çıkıyor. Bileğinizdeki bu akıllı cihazlarla neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız sizi biraz bilgilendirelim.

Bileğinizdeki akıllı saatler neler yapabiliyor?

  • Tıpkı bir telefon gibi kullanacağınız akıllı saatlerinizle gelen çağrıları karşılayabiliyor ve çağrı yapabiliyorsunuz. Cihazınızın çalışabilmesi için saatinize uygun bir akıllı telefonunuzun mutlaka olması gerekiyor. Genellikle aynı marka telefon ve saatler kendi aralarında entegre oluyor. Akıllı telefonunuzu yanınızda taşımanıza gerek kalmıyor. Telefonunuz çaldığında tüm görüşmelerinizi bileğinizdeki saatiniz ile yapabiliyorsunuz.
  • Bir telefon hangi özelliklere sahipse saatiniz de tüm özellikleri taşıyor. Telefonunuza gelen mesajları dilerseniz saatinizde de görebiliyorsunuz. İsterseniz mesajlar göz ardı edebiliyor, isterseniz tüm içeriği saat ekranınıza aktarabiliyorsunuz.
  • Akıllı telefonların son dönemlerde adeta bir fotoğraf makinesi gibi kaliteli ve güzel işlevlere sahip olduğunu biliyoruz. Peki ya bileğinizdeki akıllı saatiniz? Evet, bu cihazlarla da aynı akıllı telefonlarınızda olduğu gibi fotoğraf çekebilir, yetmiyormuş gibi bir de hafızasında saklayabilirsiniz.
  • Bileğinizdeki akıllı saatleriniz aynı zamanda ses kaydetme özelliğini de sahiptir. İçerisinde yer alan ses kaydedici ile ses kayıtları oluşturabilir ve bunları hafızasında muhafaza edebilirsiniz.
  • Akıllı saat olurda müzik olmaz mı? Elbette olur. İstediğiniz müzikleri indirerek saatinizden müzik dinleyebilirsiniz. Tıpkı akıllı telefonlarınızda olduğu gibi tüm müzik uygulamaları akıllı saatlerinizde de var. İstediğiniz an müzik kolunuzda.
  • Son dönemlerde akıllı telefonların en gözde uygulamalarından birisi adımsayarlardı. Bazı telefonlarda kendiliğinden bulunan uygulama bazıları için indirme gerektiriyordu. Akıllı telefonlarda cihazın sürekli cebinizde olması ve adım hareketinizi algılaması gerekiyor ki adımlarınız sayılabilsin. Bu uygulama şimdi akıllı saatlerde var ve akıllı telefonlardan çok daha kullanışlı olduğu kesin.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER