Bekâr olmanın 6 avantajı

0

bekar
Popüler kültür ille de çift olmalısınız diyor, ama diğer taraftan bekârlık sultanlıktır nidaları yükseliyor. Bu ikisi kıyaslandığında ise bekâr olmanın birçok avantajı ortaya çıkıyor. Çoğu insan bekârlığı bir boşluk veya eksiklik olarak değerlendirse de bunun keyfine varmış ve bu durumdan zevk almayı bilen insan sayısı giderek artıyor. Eğer bekâr olmanın güzel yanlarını öğrenmek istiyorsanız işte size bekâr olmanın 6 avantajı;

  • Öncelikle bilmeniz gereken şu ki, bekâr olmak yalnız olmak demek değildir. Bekâr olduğunuzda istediğiniz zaman, istediğiniz kişi ile istediğiniz yerde ve istediğiniz kadar flört edebilirsiniz. Ve bu durum karşısında kimseye açıklama yapmak ve hesap vermek durumunda kalmazsınız.
  • Bekâr olduğunuzda ailenize ve arkadaşlarınıza istediğiniz kadar zaman ayırabilirsiniz. Onlarla kaliteli ve güzel vakit geçirebilirsiniz. Özel aile toplantılarına katılabilirsiniz ve bunu yapıyorsunuz diye size kıskançlıklar yapacak ve trip atacak kimse olmayacaktır.
  • Hayatınızda kimse olmadığında sade kendinizden sorumlu olursunuz. Böylelikle hayallerinizin ve amaçlarınızın peşinden sınırsız bir şekilde koşabilirsiniz. Size engel olacak veya önünüze çıkacak hiç kimse olmayacaktır. Kariyerinize odaklanabilir ve yalnız olmanın avantajını kullanarak ona ulaşmak için istediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Ve sonucunda kendinizi sınırı olmayan tatillerle ödüllendirebilirsiniz.
  • Bekâr olmanın en güzel yanlarından bir diğeri ise hobilerinize istediğiniz ölçüde zaman ayırabilecek olmanızdır. Tüm eğlenceler ve aktiviteler sanki sizin için düzenlenmiş gibidir. İstediğiniz zaman istediğinize katılabilirsiniz. Hobilerinize sürekli yenilerini ekleyebilir ve dünyanın tüm güzelliklerini kendi başınıza keşfedebilirsiniz.
  • Hayat herkes için koşturmaktan ibaret. Oradan oraya iş peşinde koşmakla geçen tüm gününüzün sonunda evinize gelip gönlünüzce dinlenebilirsiniz. Eve geldiğinizde sizi bekleyen misafir sürprizi olmadan evinizde bir başınıza özgürce dinlenebilirsiniz.
  • Bekâr erkeklerin iple çektiği en güzel günler tatilleri olsa gerek. İster yurtiçinde ister yurtdışında yapılan tatillerin tüm organizasyonu ve tercihleri size at olur. Tek başına yapılan tatiller doping etkisi yaratır. Kimseye hesap vermeden, yeni arkadaşlıklar kurarak, birçok farklı aktivite içerisinde özgürce bulunabilirsiniz. Telefon açmanızı bekleyen kimse olmadan, mesajla nerde olduğunuzu bildirme zorunluluğunuz olmadan kafanız dinleyebilir ve gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER