Aracınızı hızlı bir şekilde satmanın 5 yolu

0

yeni-araba

Aracınızı hızlı ve pratik bir şekilde satmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. İster galerinin yardımıyla ister internetten kendi imkanlarınızla satıyor olun, size verdiğimiz küçük tüyolar araba satış işlemini kolaylaştırabilir. İşte aracınızı kolayca satmanın 5 yolu:

1.Değerini belirleyin
Aracınızı olabilecek en yüksek rakamda satabilmek için değerini doğru tespit etmeniz gerek. Satış fiyatını belirlerken araba.com, sahibinden.com, otoeksper.com gibi sitelerden faydalanarak doğru fiyat aralığını belirleyebilirsiniz.

Aracınızın kilometresi ortalamanın altında ve iyi bir durumdaysa piyasa şartlarına göre daha yüksek bir fiyat verebilirsiniz. Ancak kilometresi normalin üstündeyse satış fiyatını biraz düşürmeniz gerekir. Özel ya da sınırlı üretim bir araç ise fiyatı yine piyasa ortalamasından yüksek tutabilirsiniz. Ayrıca pazarlığa açık olup olmadığınızı belirtmenizde de fayda var.

Fiyatını sık sık güncellemeyin. Aracınızla ilgilenenler bur durumu sorgulamaya başlayabilir.

2.Satma nedeninizi paylaşın
Alıcılar tarafından en yaygın sorulan sorulardan biri aracınızı neden sattığınızdır. Arabanızla ilgilenenlerin sizi aradıklarında mutlaka soracakları ve aracın potansiyel durumu hakkında en önemli fikri edinecekleri bu sorunun cevabını düşünerek ilanınızı hazırlayabilirsiniz.

3.Bakım durumunu belirtin
İyi bakılmış bir aracın satın alınma ihtimali her zaman daha yüksektir.  Aracınıza yapılan bakımlardan mutlaka bahsedin. Mümkünse birkaçını servis kayıtlarıyla destekleyin.

4.Onarım gerekip gerekmediğini belirtin
Aracınızla ilgilenen alıcılar sonunda aracınızı görmek isteyecektir. Arabanın tamir olması gereken yerleri varsa, bunları en başından belirtip dürüst olmanızda fayda var. Hızlı karlı bir satış yapmanın sırrı alıcılar arasında bağ kurabildiğiniz bir ilanla mümkündür. İnsanların öncelikli tercihleri ilk sahibinden olan, az kullanılmış, kilometresi az araçlardır. Aracınız bu özelliklere sahipse mutlaka belirtin, böylece satışınız daha kolay gerçekleşebilir.

5.Detaylı temizlik yaptırın
Aracınızı satmadan önce profesyonel temizlik ürünleri  ve cilalar kullanarak arabanızı temizletin.

Aracın içinin temizliği de dışı kadar önemli. Sigara kokusu, kedi tüyü ve benzeri istenmeyen görüntü ve kokulardan arındırın. Temizliğini profesyonel bir firmaya yaptırmanız daha iyi olabilir. Ezik ya da çizikler varsa, hafif bir makyaj işleminden geçirmeyi de unutmayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER