Aksesuarlar ile tarzınızı yansıtın

0

Aksesuarlar erkeklerin tarzını yansıtır. Stil sahibi erkekler kıyafetlerini tamamlayan aksesuarlar konusunda da oldukça seçici. 

aksesuar

Günümüzde kadın modası nasıl her sezon kendini yeniliyorsa, erkek modası da o şekilde ilerleme kaydediyor ve farklı ürünler moda severlerin beğenisine sunuluyor. Daha önceki yıllarda genelde kadın modası üzerinde ağırlıklı çalışan tasarımcılar şimdilerde erkek modası için de yenilikler yapıyor ve farklı kreasyonları erkeklerin beğenisine sunuyor. Çünkü tek düze ve sıkıcı giyinen erkek sayısı da azalıyor. Tarz sahibi olan ve modayı takip eden erkek sayısı oldukça fazla.

İster klasik olsun, ister spor mutlaka bir tarza sahip olan erkekler, yeni kreasyonları yakından takip ediyor ve tasarımcıların  erkek giyim üzerine  tercih ettiği modelleri ve aksesuarları alıyorlar.

Şunu hiçbir zaman unutmamalısınız ki; tarz yaratmak için ne giydiğiniz kadar hangi parçaları, nasıl kullandığınız ve hangi aksesuarlarla tamamladığınız da bir o kadar önemli.

İşte tarzınızı yansıtacak  6 aksesuar önerisi

Şapka

Şapkalar, 2014-2015 modasında sıklıkla gördüğümüz ve hem kadınlarda hem de erkeklerde sıklıkla kullanılan bir aksesuardı ve yine trend olmaya devam ediyor. Özellikle fötr şapkaların halen hatırı sayılır seveni var. İster spor olsun, ister klasik şapkalar tarzınızı tamamlayan aksesuarlardan bir tanesi olmaya devam ediyor.

Çanta

İlk önceleri küçük el çantaları ya da evrak çantaları şeklinde başlayan çanta furyası şimdilerde yerini daha büyük boyutlarda ve oldukça sportif şekillere bıraktı. Çanta erkeğin şıklığını tamamlayan aksesuarlar arasındaki popülerliğini her zaman koruyor.

Atkı

Özellikle kış mevsimini yaşadığımız soğuk kış günlerde atkı kesinlikle harika bir aksesuar. Ancak bu aksesuar kesinlikle aklınızda kalan o eski atkı modelleri olmasın. Çünkü yeni sezonda oldukça salaş ve uzun atkılar tercih ediliyor. Erkek modasına uyarak ne kadar erkek bu tarz bir atkı kullanır bilinmez ama iyi parçalarla kombine edildiğinde harika bir görüntü ortaya çıktığı kesin. Siz de bu tarz XXL atkı tarzında bir aksesuardan hoşlanıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Bere

Geçen sezon ön plana çıkan armalı kolej ceketleri, bu sezon da erkek modasında hızını düşürmeden kombinlerde yerini alıyor. Ancak bu yıl aksesuarla tercih ediliyor, tabi ki siyah bir bere ile! Eğer gardırobunuzda eksik ise, bizce hemen temin etmelisiniz. Üzerinizdeki parçalar tarzınızı patlatacak düzeyde olmasa bile küçük bir aksesuar ile bunu sağlayabilirsiniz. Blazer ceket, kumaş pantolon, dar paça jeanlar, kadife pantolonlarla rahatlıkla uyar. Bu tarz parçalarla kombinlemeniz halinde spor/sartorial bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Saat

Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri de saatler. Özellikle bir erkeğin imajını yansıtan en önemli aksesuarlardan biri diyebiliriz. Kullanılan saatin giyilen kıyafet ile uyum içerisinde olması oldukça önemli. İş hayatında takım elbise ile kullanılan saat ile günlük spor tarz giyimle beraber kullanılan saatin tarzına dikkat edilmeli.

Kemer  

Erkeklerin en çok kullandığı aksesuarlar arasında kemerler de yer alıyor. Seçilen kemerin kullanılan kıyafet ve ayakkabı ile uyum içinde olması şık bir görünüm oluşturmak için oldukça önemli. Yanlış renkte ve tarzda seçilen bir kemer kıyafetin tüm şıklığını gölgede bırakabilir. Özellikle ayakkabı rengine uyum sağlamayan bir kemer pek de hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

Aksesuarlar bunlarla tabi ki sınırlı değil. Yüz hatlarınıza yakışan bir güneş gözlüğü, gittiğiniz yere bağlı olarak takabileceğiniz bir papyon, son yıllarda erkekler arasında oldukça popüler olan bileklikler aksesuar tercihleriniz arasında yer alabilir.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER