Akıllı telefonlarla otopark sorunu da tarihe karışıyor

0

otopark
İstanbul’da yaşayanların en çok yaşadığı sıkıntılardan biri de otopark sorunu. Kız arkadaşınızla veya grup halde arabayla dışarı çıktıysanız, aracınız için yer bulmak bazen işkence haline gelebiliyor. Alışveriş merkezine gidiyorsanız sorun yok, ancak Nişantaşı, Taksim veya Bebek gibi İstanbul’un güzide semtlerinde gezintiye çıkacaksanız vay halinize. İşpark’larda boş yer bulursanız şanslısınız demektir. Semt otoparkları ise özellikle hafta sonları hınca hınç dolu oluyor. Dönüp dolaşıp sonunda araba koyacak yer bulamadığınız için geri evin yolunu tuttuğunuz zamanlar olmuştur muhakkak. Ancak dert etmeyin, her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde bu sorunumuza da çare bulundu.

İletişim kurmanın yanı sıra fonksiyonelliği ile öne çıkan akıllı telefonlar sunduğu uygulamalarla hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.Bankacılık işlemleri, uçak bileti rezervasyonu, yön bulma gibi birçok konuya pratik çözümler getiren akıllı telefonlar yeni bir soruna daha el attı. Artık telefonunuz sayesinde gideceğiniz otoparkta aracınız için yer ayırtabileceksiniz. Hatta rezervasyon sırasında çıkış vaktinizi belirtirseniz ödemeyi online olarak yapmanız da mümkün.

Hayatımızın pek çok alanında işimizi hızlandırıp kolaylaştıran akıllı telefonlar, otopark sorununu da çözecek gibi görünüyor. Dünyanın en büyük havalimanları, otelleri, stadyumları ve alışveriş merkezlerine elektronik giriş sistemleri hizmeti sunan Avusturyalı SKIDATA, ürettiği akıllı otopark çözümleri ile otoparka gitmeden telefonunuzdan rezervasyon yapma şansı sağlayacak. SKIDATA’nın Ekim ayında Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER