2016 yılı yeni cep telefonu modelleri

0

Özellikle teknolojik yenilikler erkekler tarafından sıklıkla takip ediliyor. Günümüzde oldukça hızlı gelişen teknolojik gelişmeler 2016 yılı teknoloji meraklılarını heyecanlandıracak yeniliklerle dolu.

2016 yılı yeni cep telefonu modelleri

2016 yılının yeni cep telefonu modelleri birçok yeniliklerle beraber geliyor. Birçok akıllı telefon markasında, önde gelen marka özellikle 2015 yılında piyasaya sürülen telefonlarda eksik olan yanları düzenleyerek ve yeni teknolojik eklemeler yaparak yeni telefon modellerini piyasaya sürüyor.

2016 yılı yeni cep telefonları modelleri ve yeniliklerinden kısaca bahsedelim.

Galaxy S7

Samsung markasının S serisi her yıl kendini yenileyerek Galaxy S7 modelinin şarj dayanıklılığını arttırmış. Edge modellerinde olduğu gibi kavisli kenar yapısına sahip ve 16 Mega piksel kameraya, snapdragon 820 ve Exynoc 8890 işlemciye sahip ve 4 GB ram özelliği var.

Aynı zamanda Galaxy S6 modelinde olduğu gibi hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliği de yine bu modelde de devam ediyor. Galaxy S7 modelinin parmak izi okuyucu ve Samsung Pay gibi özelliklerle piyasaya sürecek.

Galaxy Note 6

Bir önceki yılda ve son dönemlerde 4 GB ram özelliği olsa da bu yıl satışa sunulacak olan Samsung Galaxy Note 6 serisi 6 GB’lık ram desteği sunuyor. Daha önceki seriye göre oldukça hızlı olan ve % 20 daha az enerji sağlayan Galaxy Note 6 bu yönüyle de ayrılıyor.

Samsung marka akıllı telefon kullananlar ise 32 ve 64 GB hafıza seçeneklerinde ise sonradan arttırılması bekleniyor. Samsung da Note serisi oldukça tutulan bir model serisi olmuş ve daha önceki modeller 30 milyon satışa kadar uzanmıştır. Galaxy Note 6 serisinde üreticiler çok daha fazla alıcıya hitap etmesini bekliyor.

iPhone 7

iPhone kullanıcıları bilir; bu akıllı telefonları kullanmak bir ayrıcalıktır, hem işletim sistemi hem kullanım tarzı diğer akıllı telefonlardan oldukça farklıdır. Apple’da iPhone modeli ile 2016 yılına hızlı bir giriş yapacak.

12 mega piksel kamera özelliği sayesinde çekim kalitesi ile dikkat çekmektedir. Performans tarafından iPhone 6s’te yer alan Apple A9 oldukça güçlü olduğundan, iPhone 7 modelinde büyük gelişmeler beklenmemekte.

LG G5

Metal kasa özelliği gösteren LG G5 modelinde metal kasa kullanacak. Daha önceki LG V10 ile büyük benzerliklere sahip olan LG G5’in ekran inçi daha büyük olacak. Diğer LG modellerinde 3000mAh batarya ya yer verilirken yeni tasarım LG G5 modelinde batarya boyutu arttırılabilir.

HTC One M10

One A9 ve one X9 modellerine göre büyük değiştirdiği model değişikliği beklenen HTC M10 snapdragon 820 işlemci ve 4 GB ram belleğe sahip olacak. Bunun yanı sıra gelişmiş parmak izi ve okuyucu özelliği de eklenecek. Kullanıcılarında en memnun olmadığı kısım muhtemelen ekran çerçevesidir ve firma muhtemelen bunu göz önünde bulundurarak ekran çerçevesini HTC one M10 da inceltmesi bekleniyor.

Sony Xperia Z6

Sony markası telefon tasarımı ve telefon özellikleri ile de oldukça iddialı ve çizgisini pek bozmuyor. 2016 akıllı telefon modelleri arasında yer alan Sony Xperia Z6 da çok fazla değişiklik beklenmiyor, 4 Ram olan belleği ve Snapdragon 820 işlemciye sahip olacak.

Meizu PRO 6

Özellikle Samsung Galaxy Note serisine en güçlü rakip olan Pro serisinin Meizu Pro 6 son çıkacak telefonu. Daha önceki telefon modellerinden farklı olarak kıyaslandığında işlemci 5 GB RAM özelliği ile farklılık göstereceğe benziyor.

Microsoft Lumia 960

Özellikle yazılımında büyük değişiklik beklenen Lumia 960 yeni nesil işlemci, parmak okuyucu sistem ve pureriew kamera gibi özelliklerin varlığı söz konusu olabilir.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER