2016 Kış sezonu moda trendleri

0

2016 kış sezonu trenleri arasında erkek modasında neler var?

Kadınların moda tutkusu her yerde kendini gösterir. Kadınlar kadar, imajı ile kendinden söz ettirmek isteyen ve şıklığına önem veren erkekler de yeni trendleri takip ediyor. Stil sahibi olmak istiyorsanız 2016 kış sezonu moda trendlerine siz de göz atın.

2016 Kış sezonu moda trendleri

Yağmur çizmeleri

Evet, yanlış duymadınız yağmur çizmesi daha önceleri çocuklar ardından bayanlar derken 2016 kış sezonu trenleri arasında erkek modasında da yerini aldı. Üstelik öyle jeanlarla falanda değil özellikle tarz bir erkek modası olsun bu imaj verilsin istiyorsanız hemen bileğin üzerinde biten bu botları kumaş pantolonlarla denemenizi tavsiye ederiz. Görünen o ki yağmur botları, sartorial/spor modasına yeni bir soluk getirecek bizden söylemesi.

2016 kış sezonu 15

XXL maskülen pantolonlar

Kadın giyimde hepimizin sıklıkla duyduğumuz maskülen kelimesi erkek modasında biraz daha farklı bir isimle anılıyor ‘baggy’ . Şöyle bir moda dergilerini ve kapak sayfalarına göz atıp karıştırma fırsatı bulduysanız mutlaka bu tarz pantolona rastlamışsınızdır. Baggy pantolonların 2016 erkek modasında oldukça önemli bir yeri var. Belki hatırlarsınız 1980 yılı Madness grubunun yapmış olduğu “BaggyTrouser” şarkısındaki bol ve oldukça dökümlü pantolonlar tam olarak bu tarz pantolonlardır.

Bomber ceketler

Erkek modasında artık temel bir parça olarak yer verilen ve adınısık sık duyduğumuz kolej ceketleri nam-ı diğer bomber ceket tabiki 2016 kış sezonunda da boy gösteriyor. Daha önceki sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da erkeklerin vazgeçilmez parçaları arasında olmaya aday.

2016 kış sezonu 19

Kumaş pantolon ve sweat

2016 kış sezonunda erkek modasına hakim olan tarz sartorial/spor giyim tarzıdır. Belki adını yeni duymuş olanlar olabiliriz aramızda ancak dışarıdaki birçok erkeğin kullandığı bir tarzdır Sartorial tarzı.Kumaş bir pantolunun üzerine giydiğiniz rahat bir Sweat ile bu tarzı rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

2016 kış sezonu 16

Atkılar

2014-2015 kadın modasında oldukça etkin olan geniş atkılar bu yıl erkek modasında da kullanılmaya başlandı ancak erkeklerin ne kadarı bu büyük atkı kullanımından hoşlanır onu bilemeyiz.

Shearling astarlı kot ceket

Erkek giyimde oldukça sık rastladığımız ve zayıf erkeklerde harika duran bu ceket modeli geçen sezon olduğu gibi bu sezonda tam gaz devam ediyor.  Diğer yandan kot ceketlerde yavaş yavaş bu tarz kullanımların adımları atıldı ve tasarımcılar yeni tarzlar oluşturmaya devam ediyor. Bu tarz sayesinde hava çok soğuk olsa bile kot çeket giyme fırsatı bulacak erkekler.

Etek-pantolon modası

Erkek modası içerisinde sanırım bunu okuyan erkek moda severler bu fikirden pek hoşlanmasa da özellikle maskülen etek pantolonlar tasarımcılar tarafından tasarlandı bile. Belki 2016 kış erkek modasın da zirveye oturan bir parça olmasa da yavaş yavaş erkeklerin hayatına gireceğe benziyor.

Biker deri ceket

Rock ve metal tarzın en büyük yansıtıcısı olan deri ceketlerden ne tasarımcılar vazgeçiyor ne de kullanıcılar.  Her sezon olduğu gibi bu kış sezonunda da ister uzun olsun ister kısa bol bol deri ceket görüleceğe benziyor.

2016 kış sezonu 18

Desenli takım elbise

2014-2015 kış sezonunda adeta bir fırtına etkisi yaratan desenli takım elbiseler bu sezonda tahtını kimseye kaptırmıyor. Sartorial şıklığın en önemli parçası olan takım elbiseleri moda yazısında bahsetmeden geçmek tabiki de olmaz. Duruma bakılırsa 2015-2016 Sonbahar/Kış sezonun tamamı sartorial sezonu desek yanlış olmaz. Ama sportif bir sartorial olmak için seçiminizi mutlaka desenli kumaşlardan yana kullanmanızda fayda var.

2016 kış sezonu 20

Kısa kollu t-Shirt

Bu soğuk kış günlerinde ne t-shirtü demeyin. Bu Kış erkekler t-shirt giymeye tam gaz devam ediyor. Ama yaza göre bir farkla; yazın tek olarak giyilen t-shirtler kışın gelmesiyle gömleklerin içine giyilecek. Her sezon bayanlarda bu tarz üst üste giyme modası yaygın iken bu sezon bu sezon erkekler de kat kat giyinmenin inceliklerinin farkına varıyor.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER