2015 yılı erkek saç modelleri

0

Kadın modası her alanda sadelik vurgusu yapadursun, erkek cephesinde giyimden ayakkabıya, saç modellerinden kişisel bakıma kadar adeta gösteriş rüzgârları ediyor. Son yıllarda erkek modası, pantolon, ceket, gömlek, kravat gibi alışık olduğumuz parçaların bir hayli dışına çıktı. Erkekler dünyasında tarz sahibi ve şık olmanın yollarından birisi olarak saç tasarımları ile aksesuarlar sürekli ön plana çıkartılmaya başlandı.

Stil sahibi ve fiziksel bakımına önem veren erkekler, 2015 senesinde oldukça modern saç kesimleri ile kendilerini çok daha iyi hissedecek. Ayrıca önümüzdeki sene erkekler için aksesuar seçenekleri kadın modasını aratmayacak cinsten.

Peki erkekler için hangi saç modelleri revaçta olacak  sizler için araştırdık. İşte önümüzdeki yıla damgasını vuracak saç modelleri.

3 Numara

Sert çizgisi ile oldukça erkeksi duran 3 numara kesimler, erkek saç modelleri arasında tahtını hiçbir modele kaptırmıyor. Her yıl olduğu gibi 2015 senesinde de çok tercih edilecek olan 3 numara , daha çok çalışan erkeklerin tercihi olmaya devam edecek.

erkek-kisa-sac
Yalnız asker modeli olarak da tanınan 3 numara stillerinin düzgün yüz hatlarına sahip erkeklerde çok daha iyi durduğunu hatırlatmakta fayda var. Her ne kadar genellikle saç dökülmesinden yakınan erkeklerin seçimi olarak bilinse de keskin ve sert yüz hatlarına sahip erkekler, 3 numara modelleri kirli sakal ile tamamlayarak oldukça hoş bir tarz yakalayabilirler.

Elvis Tarzı Saç Kesimi
Elvis tarzı saç kesimi özellikle klasik kesimlerden vazgeçemediği halde kendinde değişiklik yapmak isteyen erkekler için oldukça ideal bir model.

erkek-daginik-sac

Saç modeli adı üzerinde Rock’ ın Roll’ un efsanevi ismi Elvis Presley’ in saç stilinin modern uyarlaması. Modelde ön saçlar uzun bırakılırken yan saçlar geriye atılıyor. Elvis saç stilinin en gözde modelinde arka ve yanlardan yapılan kısa kesimi uzun ön favoriler destekliyor. Bu stilin kare ve oval yüzlere özellikle yakıştığını ancak daha çok gür saçlar istediğini de belirtmekte fayda var.

Dağınık Kısa Saçlar
Son yılların erkek modasında ‘fenimen’ vurgular, saç modellerinde dağınık kısa saçlarda kendini gösteriyor. Özellikle genç erkeklerin favori saç kesimi olmaya aday bu modeller, sert ve yumuşak çizgileri bir araya getirerek erkekleri bir hayli karizmatik gösteriyor.

erkek-kirpi-sac

Bunun yanında erkeklerde asi bir imaj yaratan dağınık kısa kesimlerde biraz uzun bırakılan üst saçları, düzgün ve kısa kesimli arka saçlar tamamlıyor.

Kirpi Saçlar

1990’ lı senelerde çok hızlı bir şekilde hayatımıza giren ve o yıllarda özellikle gençler arasında revaçta olan kirpi saçlar, çılgınlık boyutuna varan modelleriyle 2015 senesinin trendleri arasında olacak. Sıradışı tasarımlar, özellikle aykırı kesim ve gruplarda tercih edilirken; kısa kesimli klasik kirpi modeller, okul çağından başlamak üzere genç ve genç yetişkinler arasında rağbet görecek. Gür saçlarda çok daha rahat kullanılan ve değişik stilleri olan kirpi saçlar, özellikle ince yüz hatlarına erkekler için oldukça ideal bir model.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER