2015 Autoshow’da öne çıkan 5 otomobil

0

CEE’D-GT-Line-1İstanbul 2015 Autoshow bu yıl Mayıs ayında kapılarını açtı ve 10 gün boyunca devam eden fuarda birbirinden güzel araçlar meraklılarına tanıtıldı. 2015 Autoshow’un diğer fuarlardan farkı ise tanıtımın ilk gününde Kia markasının yeni CEE’D GT-Line modelinin tanıtımı için stantta yer alan dünyaca ünlü manken Erin Heatherton oldu. Ve bununla birlikte 27 yeni model 2015 Autoshow aracılığı ile Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı. Ve bu yeni modellerden iki tanesi ise Dünya’da ilk kez bu fuar ile İstanbul’da tanıtıldı. Bu sürprizlerle birlikte elbette öne çıkan birçok otomobil vardı. İşte 2015 Autoshow’da öne çıkan 5 otomobil;

  • Şüphesiz ki 2015 Autoshow’un en dikkat çeken modeli Lamborghini Aventador oldu. Bu model fuarın en pahalı, en güçlü ve en hızlı otomobillerinden biriydi. 700 beygir gücünde bir motora sahip olan Lamborghini saatte 350 km hız yapabiliyor. Bu efsane otomobil aynı zamanda 0’dan 200 km hıza 3 saniyede ulaşabiliyor.
  • Can alıcı bir kırmızı ile dünyada ilk kez görücüye çıkan KIA CEE’D GT- Line, tanıtım hostesi ve süper tasarımı sayesinde en çok konuşulan modellerden biri oldu. İki kişilik bu spor model tasarımı ile can yakıyor.
  • Fuarın dikkat çeken bir diğer modeli ise BMW’den geldi. BMW markası i8 modeli ile hem elektrik motorlu, hem içten yanmalı motorlu hibrid süper modeli ile ilgi odağı oldu. BMWi8
  • Honda NSX tasarımı ile Zentorno’ya çok benziyor. İki kişilik bu spor model hakkında pek fazla şey bilinmiyor. Hibrit teknolojiye sahip bu aracın dokuz ileri şanzımana sahip olması ise gücünün ve hızının göstergesi durumunda.
  • Honda Type R modeli ile fuarda sahip olduğu etkinliği adeta pekiştiriyor. Bu araçta Honda’cıların çok iyi bildiği bir performans var. Hatchback Civic modelinin güçlendirilmiş hali olan Type R, direk enjeksiyonlu 2.0 litre bir VTEC motora sahip. Ninja adın verilen bu model efsane Nürnberg pistinde 7 dakika 50 saniye gibi bir tur zamanı elde ederek rekor kırdı ve Lamborghini ve Porsche gibi bir çok efsaneyi arkasında bıraktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER